Programul complet al meciurilor Campionatului Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia

Grupele CM 2014

Faza Grupelor

Joi, 12 iunie

23:00: Brazilia – Croaţia (Grupa A)

 

Vineri, 13 iunie

19:00: Mexic – Camerun (Grupa A)

22:00: Spania – Ţările de Jos (Grupa B)

 

Sâmbătă, 14 iunie

01:00: Chile – Australia (Grupa B)

19:00: Columbia – Grecia (Grupa C)

22:00: Uruguay – Costa Rica (Grupa D)

 

Duminică, 15 iunie

01:00: Anglia – Italia (Grupa D)

04:00: Coasta de Fildeş – Japonia (Grupa C)

19:00: Elveţia – Ecuador (Grupa E)

22:00: Franţa – Honduras (Grupa E)

 

Luni, 16 iunie

01:00: Argentina – Bosnia-Herţegovina (Grupa F)

19:00: Germania – Portugalia (Grupa G)

22:00: Iran – Nigeria (Grupa F)

 

Marţi, 17 iunie

01:00: Ghana – S.U.A. (Grupa G)

19:00: Belgia – Algeria (Grupa H)

22:00: Brazilia – Mexic (Grupa A)

 

Miercuri, 18 iunie

01:00: Rusia – Rep. Coreea (Grupa H)

19:00: Australia – Ţările de Jos (Grupa B)

22:00: Spania – Chile (Grupa B)

 

Joi, 19 iunie

01:00: Camerun – Croaţia (Grupa A)

19:00: Columbia – Coasta de Fildeş (Grupa C)

22:00: Uruguay – Anglia (Grupa D)

 

Vineri, 20 iunie

01:00: Japonia – Grecia (Grupa C)

19:00: Italia – Costa Rica (Grupa D)

22:00: Elveţia – Franţa (Grupa E)

 

Sâmbătă, 21 iunie

01:00: Honduras – Ecuador (Grupa E)

19:00: Argentina – Iran (Grupa F)

22:00: Germania – Ghana (Grupa G)

 

Duminică, 22 iunie

01:00: Nigeria – Bosnia-Herţegovina (Grupa F)

19:00: Belgia – Rusia (Grupa H)

22:00: Rep. Coreea – Algeria (Grupa H)

 

Luni, 23 iunie

01:00: S.U.A. – Portugalia (Grupa G)

19:00: Ţările de Jos – Chile (Grupa B)

19:00: Australia – Spania (Grupa B)

23:00: Camerun – Brazilia (Grupa A)

23:00: Croaţia – Mexic (Grupa A)

 

Marţi, 24 iunie

19:00: Italia – Uruguay (Grupa D)

19:00: Costa Rica – Anglia (Grupa D)

23:00: Japonia – Columbia (Grupa C)

23:00: Grecia – Coasta de Fildeş (Grupa C)

 

Miercuri, 25 iunie

19:00: Nigeria – Argentina (Grupa F)

19:00: Bosnia-Herţegovina – Iran (Grupa F)

23:00: Honduras – Elveţia (Grupa E)

23:00: Ecuador – Franţa (Grupa E)

 

Joi, 26 iunie

19:00: S.U.A. – Germania (Grupa G)

19:00: Portugalia – Ghana (Grupa G)

23:00: Rep. Coreea – Belgia (Grupa H)

23:00: Algeria – Rusia (Grupa H)

 

Faza eliminatorie

Optimi de finală

Sâmbătă, 28 iunie

19:00: Locul 1 Grupa A – Locul 2 Grupa B (Optimi 1)

23:00: Locul 1 Grupa C – Locul 2 Grpa D (Optimi 2)

 

Duminică, 29 iunie

19:00: Locul 1 Grupa B – Locul 2 Grupa A (Optimi 3)

23:00: Locul 1 Grupa D – Locul 2 Grpa C (Optimi 4)

 

Luni, 30 iunie

19:00: Locul 1 Grupa E – Locul 2 Grupa F (Optimi 5)

23:00: Locul 1 Grupa G – Locul 2 Grupa H (Optimi 6)

 

Marţi, 1 iulie

19:00: Locul 1 Grupa F – Locul 2 Grupa E (Optimi 7)

23:00: Locul 1 Grupa H – Locul 2 Grupa G (Optimi 8)

 

Sferturi de finală

Vineri, 4 iulie

19:00: Optimi 5 – Optimi 6 (Sfert 1)

23:00: Optimi 1 – Optimi 2 (Sfert 2)

 

Sâmbătă, 5 iulie

19:00: Optimi 7 – Optimi 8 (Sfert 3)

23:00: (Optimi 3 – Optimi 4 (Sfert 4)

 

Semifinale

Marţi, 8 iulie – Semifinale 1

23:00: Sfert 1 – Sfert 2

 

Miercuri, 9 iulie – Semifinale 2

23:00: Sfert 3 – Sfert 4

 

Sâmbătă, 12 iulie – Finala mică

23:00: Meci pentru locul 3 între echipele care pierd meciul în semifinale 1 şi semifinale 2.

 

Duminică, 13 iulie – FINALA MARE

22:00 – Rio de Janeiro: Semifinale 1 – Semifinale 2